Fethiye Apart

Fethiye Apart

Fethiye Apart

Fethiye’nin mükemmel doğa harikasını gördünüz ve adrenalin dolu sporlarını hiç denediniz mi..? İçerisinde bulundurduğu su sporları ve diğer sporlar ile birlikte mükemmel bir tatil sizleri bekliyor. Muğla ilinin sınırları içerisinde yer alan Fethiye ilçesi Muğla’nın 13 ilçesinden sadece bir tanesi. Muğla’nın ve Fethiye’nin güzellikleri birleşiyor sizlere mükemmel bir tatil sunuluyor… Muğla değil sanki Fethiye buranın ili. Eski adıyla ” Meğri ” olarak bilinen Fethiye ilçesi Türkiye’nin önemli tatil merkezlerinden bir tanesidir. Her yıl bir çok turisti içerisinde ağırlar ve turistlerin burada mükemmel, huzurlu, keyifli bir tatil geçirilmesi sağlanır. Fethiye ilçesi diğer alanlarda fazla gelişmeyip turizm sektöründe önemli bir Türkiye ilçesidir. Muğla’nın 2. büyük ilçesi olan Fethiye, Bodrum’dan sonra gelen en büyük turistik cazibe merkezlerinden bir tanesidir.

Fethiye günümüzde il olma adına çalışmalarını yürütmektedir ve Muğla ilinden tamamen ayrılmak istemektedir. Nüfus çokluğundan ve her yıl almış olduğu turist fazlalığından dolayı Muğla’dan ayrı bir şehir olmak isteyen Fethiye’nin içerisinde yüzlerce apart bulunuyor. 

Fethiye Apartlarının

bir çoğu her yaz aylarında dolup taşıyor hatta buralarda erken rezervasyon yaptırmanız gerekiyor yoksa yaz aylarında buraya gelirseniz kesinlikle kalacak bir yer bulamazsınız. Akdeniz’in batı bölgesinde yer alan Fethiye’nin yüz ölçümü toplam olarak 3.059 km’2’dir. Doğusunda Antalya ili bulunmaktadır ve kuzeybatısında Dalaman ilçesi yer almaktadır. Kuzey tarafının büyük çoğunluğunda deniz suları vardır ve bu deniz sularının sonu Burdur iline çıkmaktadır. İçerisinde bulundurduğu tarihi eserler, su sporları, antik evler, müzeler ile birlikte buraya gelen her turistin mükemmel bir tatil geçirmesini sağlıyor. Muğla ili ile Fethiye arasında 130 kilometre vardır. Daha öncesinde büyük ve sarsıntılı depremler geçiren Fethiye ilçesi 1856 yılında olan deprem sonrasında 67 kişinin ölümüne, 3200 kişinin yaralanmasına neden olmuştur. Fethiye’nin içerisinde büyük ve modern bir liman, marina vardır. Fethiye’nin bilinen turizm bölgesi Ölüdeniz’dir. Dünya üzerinde eşi benzeri bulunmayan Ölüdeniz’e her yıl binlerce turist akın etmektedir. Tabii bu durumda bir çok Fethiye Apart‘ı da bu durumdan etkilenerek apartların dolup taşmasına neden olmaktadır. Fethiye’nin doğal yapısı nedeniyle burada yamaç paraşütü yapmak gayet ideal ve zevkli olacaktır. İçerisinde Ölüdeniz haricinde kelebekler vadisi ve kabak koyu bulunmaktadır. Birçok apart günlük tur hizmeti vermektedir ve bu günlük turlar ile birlikte 12 adaların hepsi gezdirilmektedir. Ölüdeniz, 2006 yılında yapılan bir seçim ile Dünya’nın en güzel kumsalı olarak ilan edilmiştir. Fethiye ilçesinin içerisinde bulunan antik kentler sırasıyla şunlardır; ” Telmessos, Kaunos, Kadyonda, Tlos, Pınara, Letoon, Sidyma ve son olarak Ksantos’dur. ”

Buraya geldiğiniz kalabileceğiniz bir çok apart bulunmaktadır. Bu apartlardan bir kaç tanesi ise şu şekilde sıralandırılabilir; ” 05 Acar Apart, Flying Dutchman Hotel, Gemile, İstanbul Apart, Kabak Avalon Bungalows, Kabak Valley Camp, Leylak Apart Otel, Orient Life Hotel, Özgür Apart, Sarıhan Apart, Shambala, Sibella Butik Hotel, Sultan Kamp, Sun City Villas, Sunset Apart, Tree Houses, Turan Camping ” bu apartlarda yaz tatillerinde kalabilirsiniz. Bu apartların hepsi son derece modern ve uzman ekibiyle sizlere mükemmel bir tatil keyfi sunacaktır. Apartların içerisinde bulunan modern teknolojik eşyalar, havuzlar, odalar ve sizin ihtiyacınız olan herşey bulunmaktadır. Fethiye ilçesi içerisinde şu sporlar yapılmaktadır; ”At sporları, dalma sporları, araçlı sporlar, su sporları, yelkencilik, yamaç paraşütü, doğa yürüşü, tekne sporu, kürekçilik, nehir gezintisi” gibi sporlar yer almaktadır ve bu sporlardan 1 kaç tanesi adrenalin severler için mükemmel bir şekilde dizayn edilmiştir.

Fethiye’de bulunan apart otellere göz atmak için Tıklayınız !

21 Nisan 2016 / by / in

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir