Fethiye

Fethiye

Sadece bir Akdeniz butik kenti değil; dünyanın bütün güzelliklerinin harmanlanıp, bir arada toplandığı bir yer Fethiye

Hem Akdeniz hem de Ege esintilerinin buluştuğu 3.059 km² alanda tabiatın cömertçe sergilediği cennet bölgesi. Muğla iline bağlı en büyük ilçe unvanına sahip olan bu kent; körfezi, ovası, mistik dokusu, tarihi, denizi, koyları ile sizi cezbetmeye hazır bir butik şehir.
M.Ö. ye kadar dayanan, büyüleyici geçmişi ve efsanelere konu olan doğal güzellikleri ile sizleri kucaklamaya hazır bir doğa kent. Metropol hayatından uzaklaşarak, hem bedeninizi hem de ruhunuzu dinlendirmek istiyorsanız, tam da aradığınız yerdesiniz. Hava kirliliğinden, kargaşadan, gürültüden uzak, kendinizi doğanın kucağına bırakın. Şimdi kısa bir Fethiye seyahatine hazır mısınız?

Dünya’nın en güzel plajlarından birine sahip olan Ölüdeniz, kusursuz manzarası ile kendine hayran bırakacak nitelikte. Plajına inip denizin, kumun ve Güneş’in bir bütün halde sizinle buluşmasına müsaade edin. Gün içerisinde doğa güzelliklerini yaşayıp akşam saatlerine doğru Hisarönü’nde eğlenceli mekânları ya da sahili dolaşarak serinleme imkânını rahatlıkla bulabilirsiniz. Çeşitli su sporları, yamaç paraşütü, safari turları ile adrenalin tutkunlarını da tatmin ederek, tatilinize heyecan katacak. Bunlar size fazla geliyorsa, doğa yürüyüşü, antik gezi, tekne turları da seçenekleriniz arasında. İster heyecan verici ister tatlı ve zamanı dolu dolu yaşayabileceğiniz bir tatil geçirebilirsiniz. Kelebekler vadisi ile bin bir çeşit kelebekleri yakından görebilme ve onların eşliğinde kamp ya da vadi ile özdeşleşmiş hale gelen ağaç evlerinde konaklayabilir güne başka bir pencereden bakarak uyanabilirsiniz. Kaya köyünde, eski uygarlıkların arkada bıraktığı eserlerle tarihi bir yolculuğa çıkabilir, tamamen organik ürünlerle hazırlanan köy kahvaltısının lezzeti ile tarih turunun yorgunluğunu üzerinizden atmak için kısa bir mola verebilirsiniz. Akabinde; diler Fethiye çarşısının şirin ve sakin sokaklarında dolaşabilir, dilerseniz en uzun plajlar listesinde bulunan Çalış plajına inerek, deniz keyfinizi sürdürebilirsiniz. Akşam saatlerinde Fethiye Paspatur caddesinde bulunan, canlı müzik ya da klüplerinde eğlenebilir, dilerseniz balık pazarı olarak adlandırılan, restoranların bulunduğu merkezi yerde akşam yemeğinizi şenlendirebilirsiniz.

En uzun kanyonlar arasında yerini almış olan Saklıkent; soğuk suyu, akarların üzerine yapılmış köşkleri, gizli cenneti ile görsel ziyafet sergiliyor. Yeme – içme ihtiyaçlarınızı da rahatlıkla sağlama imkânınız da mevcut. Heyecan tutkunu konuklarımızın, büyük bir keyifle yapacağı sal yarışı (rafting) ile kanyonun tadını farklı bir lezzetle çıkarabilirsiniz. Saklıkent’e 13 km mesafede bulunan Tloss Yaka Park’ı da görmeden ayrılmamanız gerektiğini de belirtmek isterim. Hem tarihi hem de ormanlık alanın içerisine, tabiatın dokusuna zarar vermeden konumlandırılan mekânlarda muhakkak mola verip, temiz havayı ciğerlerinizde hissetmelisiniz. İster Ölüdeniz’in muhteşem denizinde serinleyebilir, ister Hisarönü’nde eğlenebilir, ister Kaya köyünde tarihi bir yolculuğa çıkabilir, isterseniz de Fethiye merkezinde ve Çalış’ta sıcak samimi ve güler yüzlü mekânlarında aileniz ya da dostlarınızla muazzam dakikalar paylaşabilirsiniz. Bu bölgede ekstra yapabileceğiniz faaliyetleri sıralamak gerekirse, Likya doğa yürüyüşü, Babadağ yamaç paraşütü, jeep gezileri, af kule de su dalışı, Çalış kumsalda yelkencilik ya da rüzgar kayağı ve dalaman çayında sal sefası ya da sal yarışı yapabilirsiniz.

Bütün beklentilerinizi karşılamak için tabiatın bütün güzelliklerinin bir araya toplandığı ve sergilendiği bir bölgeyi ziyaret etmeden, programınızı sonlandırmayın. Her kesime hitap edecek, her kesimin memnun kalacağı bir tabiat. Hayatınızda yapmanız gereken ilk 100 faaliyete Fethiye’yi de eklemeden listenizi tamamlamamalısınız.

Fethiye Otelleri

web sitesi sizlere turizm danışmanlığı ve konaklama hizmetleri sunmaya devam edecektir.

12 Nisan 2016 / by / in

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir